תתמקד בעיקר

שייח' סמיר עאסי, האימאם של מסגד "אל-ג'זאר" בעכו, הוא איש שלום.

 

להבדיל מהרבה מעמיתיו, השייח' מרבה להדגיש את קדושת החיים. הוא חותם כל תפילה במסגדו המפואר בתפילה למען השלום. בין שהוא דורש בפני קהילתו או בין שמדבר בפני קבוצות של יהודים או נוצרים, השייח' מלמד שהמסר העיקרי של האסלאם הוא האהבה. ולפני כעשר שנים, כמחוות הזדהות עם הסבל של עם ישראל, הוא אף ארגן ביקור של אנשי דת מוסלמים לאושוויץ.

 

השייח' סמיר הוא גם תומך בפתרון "שתי מדינות" ומתנגד לעליית יהודים להר הבית ולהתיישבות יהודית במזרח ירושלים וביו"ש.

 

למחרת טבח המתפללים בשכונת הר נוף בירושלים, השייח' סמיר השתתף במשלחת אנשי דת אשר באו לבית הכנסת כדי לגנות את המעשה.

 

 

"אני נגד כל פגיעה באזרחים תמימים ומגנה את הרצח. נעתרתי להצטרף למשלחת במטרה לנחם ולגנות בפני שאר המתפללים את הרצח", הוא אמר.

 

אך לאחר דברים ראויים אלה, השייח' טעה בטעות שהיא נפוצה בימינו. הוא הצהיר שהטבח הבלתי-מוצדק הוא תוצאה של כעס מוצדק.

 

"חייבים לדעת שזה בא מטירוף שהתחיל משנאה והסתה (ע"י המתנחלים היהודיים) ומתוך ההתנהגות הפוליטית של הממשלה, שמעודדת לעלות להר הבית ולמסגד אל אקצה. דבר שמתסיס ופוגע ברגשות המגזר וגורם לזעם. זאת לצד הבנייה בשטח המזרחי של ירושלים והתנהגותם של המתנחלים, שפוגעים במסגדים ומבצעים תג מחיר. לכל זאת הצטרפה השמועה כי קיים חשד לרצח של נהג האוטובוס על ידי מתנחלים. כל אלה יחד הציתו את השטח שמבעבע וגורר למעשי טירוף".

 

לצערנו, יהודים ומוסלמים לפעמים רוצחים אזרחים חפים מפשע. כשזה קורה, חשוב ביותר לגנות את התועבה באופן בלתי-מותנה ומבלי להזכיר כל מחלוקת פוליטית או נסיבות מקלות. כמו שהייתה טעות לו היו מדללים את גינוי רצח מוחמד אבו ח'דיר באמירות על כעס יהודי כתוצאה מניסיונות ערביים למנוע מיהודים להתיישב ביו"ש או לעלות להר הבית, כך זאת טעות לדלל את גינוי רצח המתפללים באמירות על כעס ערבי כתוצאה מניסיונות של יהודים להתיישב בארץ ישראל או לעלות לאתר קדוש.

 

השייח' סמיר, לפעמים אני ואתה חולקים בדעותינו הפוליטיות. אבל אנחנו גם רואים אחד בשני שותף במאבקנו למען שלום אמיתי המבוסס על ערך קדושת החיים. כדי שננצח במאבק הזה, מוטב שכולנו נשתדל להתמקד בעיקר.

1
Crimes against Humanity
Stay on Message

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://vayigash.org/